Sitat:
Opprinnelig skrevet av blahzay
helt alminnelig babyolje er tingen. kjøpes på rema. eller på kondomeriet. der heter den noe fiffi og koster 340 kroner mer..
|
Det er faktisk enorm forskjell på ordentlig glidemiddel og babyolje. Personlig kan jeg ikke fordra babyolje. Først og fremst så er det ikke noe man faktisk burde bruke. Den forstyrrer den naturlige balansen i skjeden og kan føre til sopp og i verste fall infeksjoner. Babyer er også et resultat av babyolje, da den ødelegger kondomer. Synes heller ikke den er noe deilig, mye mer klissete og ekkel. Men for all del
Personlig så gir jeg litt blaffen i merker på glidemiddel, men det er greit å vite litt om dem.
1) Vannbaserte er utrolig greit om man bare trenger litt hjelp til å komme igang. Det trekkes inn i huden og trenger derfor ikke å vaskes vekk. Det kan være litt plagsomt om man ikke blir våt nok selv - siden man må ta på mer kontinuerlig, siden det faktisk trekker inn i huden.
2) Silikonbasert glidemiddel har den effekten at det ikke tørker vekk og ikke blir klissete. Det kan brukes under vann og er drøy i bruk. Siden den ikke trekker inn i huden må man vaske det bort med såpe etter lek. Det anbefales derfor ikke at man skal bruke det når det kommer til penetrering, siden man absolutt ikke skal vaske skjeden med såpe. Det fungerer fint med kondomer, men ødelegger silikonbaserte leketøy.
Ikke bruk mye spytt! Det trekker inn i huden fortere enn man fikk det på huden og gjør at stedene man prøvde å få glatte tørker og blir tørrere enn de var.
Edit: glemte jo helt å svare på spørsmålet i tråden! Selv om det som ville vært enklest og lettest å bruke ville vært et silikonbasert glidemiddel, ville jeg kjørt vannbasert og tatt mer på hånden kontinuerlig.