nakenprat
Forum Gratis WebcamChat Bildealbum Grupper Nettbutikk

SexyNatalie.com
SexyNatalie
Besøk sexynatalie

Filmer fra Sexy Natalie
sexy natalie
Klikk for å se mer


sexy natalie
Klikk for å se mer


sexy natalie
Klikk for å se mer


Sexleketøy for begge
Fleshlight Vibro
Fleshlight Vibro
Massasjestav
Massasjestav Extra
Norske piker
Norske piker film
The Ripper
The Ripper

Gå tilbake   Nakenprat med pornofilmer, sexleketøy, sexbilder , erotisk chat , norsk porno og erotikk > Generellt > Generell prat

California og legalisering av marijuana

Sjekk disse nettstedene for gratis porno
01. Nakna svenska tjejer 05. Gamle damer 09. Hjemme Sex 13. Billiga brudar 17. Monskerkuk
02. Deilige jenter 06. Hjemme knull 10. Snuska 14. Eroslisten 18. Erotikk
03. Fyllesex 07. Frekke piker 11. Villig vagina 15. Gratis erotik 19. Fulle jenter
04. Voksne damer 08. Gratis gallerier 12. Fittknull 16. Norsk porno 20. Damelisten

Vis resultat av spørreundersøkelsen: Bør marijuana legaliseres?
Ja 108 68,79%
Kun til medisinsk bruk 17 10,83%
Nei 32 20,38%
Antall stemmer: 157. Du kan ikke stemme i denne spørreundersøkelsen

Svar
 
Trådverktøy
  #61  
Gammel 27-07-10, 20:42
Onanist
 
Medlem siden: Jun 2010
Innlegg: 41
Utførte Takk: 18
Takket 26 ganger i 8 poster
StigR88 is on a distinguished road
Standard

Sitat:
Opprinnelig skrevet av annelise76 Vis post
Så bra at øglen din spiser igjen Hvilken type er det?
hmm... ser ut til at de har litt spisevegring ennå. normalt så fråtser de, men nå spiser de bare når de virkelig må, ser det ut som :(

er to stk Zootoca Vivipara (Skogfirfisle). De ble overrakt meg av ei jeg kjenner som fikk dem i "gave" av bengalkattene sine, som mistet interessen da de spilte døde (heldigvis).
Svar med sitat
  #62  
Gammel 27-07-10, 21:09
Worship me. Demigod of Porn
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 2.738
Utførte Takk: 1.361
Takket 1.860 ganger i 837 poster
annelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant future
Standard

Nice, små og søte jo !(ser bilder på wiki)

De er vel ikke helt lovlig vel? (hihi)

Neida bare tuller, selv om vi ikke er enige om cannabis synes jeg importloven av ulike dyr burde mykes opp en del
Svar med sitat
  #63  
Gammel 27-07-10, 22:09
Onanist
 
Medlem siden: Jun 2010
Innlegg: 41
Utførte Takk: 18
Takket 26 ganger i 8 poster
StigR88 is on a distinguished road
Standard

Sitat:
Opprinnelig skrevet av annelise76 Vis post
Nice, små og søte jo !(ser bilder på wiki)

De er vel ikke helt lovlig vel? (hihi)

Neida bare tuller, selv om vi ikke er enige om cannabis synes jeg importloven av ulike dyr burde mykes opp en del
Veldig søte, ja! ^^,

Nei, de er nok ganske strengt ulovlige, ettersom arten er fredet her til lands. ikke fordi den holder på å bli utryddet, men en lsags føre-var taktikk, som jeg synes er grei. det gjør at det er ganske få av oss som har reptiler som tar den ekstra risikoen, og folk flest lar være å slå dem flate med kjepper (ja, folk er visst redd sånne skjønne skapninger. viser bare hvor dumt deet er med fordommer)

Bra vi ihvertfall er enige om noen ting, da! ^_^
Svar med sitat
  #64  
Gammel 02-08-10, 17:15
Worship me. Demigod of Porn
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 2.738
Utførte Takk: 1.361
Takket 1.860 ganger i 837 poster
annelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant futureannelise76 has a brilliant future
Standard

Her er det noe vi kan diskutere

http://www.vg.no/reise/artikkel.php?artid=10017175
Svar med sitat
  #65  
Gammel 03-08-10, 01:36
ak_ sin avatar
ak_ ak_ er ikke aktiv
Superman / Clark Kent
 
Medlem siden: Jan 2007
Sted: At the end of the world
Innlegg: 10.853
Utførte Takk: 7.624
Takket 15.495 ganger i 2.316 poster
ak_ has a reputation beyond reputeak_ has a reputation beyond reputeak_ has a reputation beyond reputeak_ has a reputation beyond reputeak_ has a reputation beyond reputeak_ has a reputation beyond reputeak_ has a reputation beyond reputeak_ has a reputation beyond reputeak_ has a reputation beyond reputeak_ has a reputation beyond reputeak_ has a reputation beyond repute
Standard

Er det mulig??? Pottit-Norge på sitt beste!

Ja, jeg tenker på vg-linken til annelise. Kanskje ikke så utrolig når vi tenker på hvilken regjering vi har da...
__________________
Youtube-jente m/SVÆRE pupper
Amatørjenter naked in public
Amatørjenter stripper seg nakne på fest
Karnevaljenter i Brasil



Trykk på bildet for å se Geri Halliwell fra Spice Girls NAKEN!
Svar med sitat
  #66  
Gammel 03-08-10, 09:12
Pornoikon!
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 1.141
Utførte Takk: 628
Takket 3.733 ganger i 347 poster
Znork has a reputation beyond reputeZnork has a reputation beyond reputeZnork has a reputation beyond reputeZnork has a reputation beyond reputeZnork has a reputation beyond reputeZnork has a reputation beyond reputeZnork has a reputation beyond reputeZnork has a reputation beyond reputeZnork has a reputation beyond reputeZnork has a reputation beyond reputeZnork has a reputation beyond repute
Standard

Sitat:
Opprinnelig skrevet av annelise76 Vis post
De nye ordningene som regjeringen har forordnet på betalingskort, gjør hverdagen kun vanskeligere for folk som vil betale mat/hotell etc. Siden den nye ordningen kom tar det kun 5 sekunder ekstra å fylle på poker kontoene mine.. snakk om fail!
Svar med sitat
Følgende bruker(e) takker "Znork" for denne flotte posten:
cazber (12-08-10)
  #67  
Gammel 12-08-10, 19:25
Worship me. Demigod of Porn
 
Medlem siden: May 2006
Innlegg: 6.215
Utførte Takk: 6.162
Takket 25 ganger i 13 poster
cazber is on a distinguished road
Standard

Strafferammer på narkotikaforbrytelser
1964: maks 2 år
1968: maks 6 år
1972: maks 10 år
1981: maks 15 år
1984: maks 21 år, lovens strengeste straff

1991: 4,8% av alle forbrytelser var narkotikaforbrytelser
2001: 15,4% av alle forbrytelser var narkotikaforbrytelser

1970: 412 personer i Norge var siktet for narkotikaforbrytelser
2001: 10 746 siktet

% av ungdom mellom 15 og 20 år i Oslo som oppgir at de har røyket cannabis:
1968: 5%
1975: 20%
2000: 28%

Er det fortsatt noen som tror forbud og straff virker ?
Svar med sitat
Følgende 4 brukere takker cazber for denne flotte posten:
ak_ (12-08-10), NineInches (16-08-10), Stacker (04-10-10), tfbergse (13-08-10)
  #68  
Gammel 13-08-10, 01:10
Nakenprat entusiast
 
Medlem siden: Dec 2009
Innlegg: 34
Utførte Takk: 25
Takket 3 ganger i 1 post
HOT123 is on a distinguished road
Standard

hentet fra norsk-propaganja.*************

Det er absolutt ingen holdbare argumenter mot å legalisere cannabis til industriell og medisinsk bruk, så de delene av legaliseringsspørsmålet vil Propaganja ikke engang gå inn på.

Hvis Statsministeren, Justisministeren, et par politimestere og noen høyesterettsdommere hadde lagt fra seg fordommene hjemme og hengt med noen ganjarøykere en kveld, så ville de ikke vært brydd i det hele tatt. De ville opplevd god stemning og latter, og hvis de hadde blitt med og røyket hadde de løsnet opp og fortalt en del bra historier og kanskje fått latterkrampe og pratekick og munchies.

Så lenge man ikke bryr andre eller andres eiendom, så bør strengt tatt ikke myndighetene gripe inn med represalier. I forhold til skadene som påføres samfunnet av alkohol, må skadene cannabis påfører samfunnet ses på som barnemat. Alkohol står ofte som direkte innvirkende i over halvparten av drap og voldshandlinger, mens cannabis i verste fall fører til at gjennomsnittsalderen for ringe-på-og-stikke-av øker litt. I lys av hensyn til andre enn brukeren selv er det ingen reelle grunner for at cannabis bør være forbudt.

Hvis den norske stat absolutt skal gjøre et forsøk på å hindre personer i å skade seg selv, så er det fortsatt mye som taler for en legalisering av cannabis. For å reflektere rundt innvirkning på det enkelte individ, er det nødvendig å dele individene inn i relevante grupper:

Personer med psykiske abnormaliteter og personer med svak psyke
Personer med psykiske abnormaliteter og personer med svak psyke er en gruppe som har høy risiko for å kunne skades av cannabis. Disse som er under denne gruppen er antageligvis godt representert av cannabisrøykerene som også røyker cannabis under et lovforbud. Vi vet at personer med psykiske lidelser og svakheter har lett for å komme i kontakt med rusmidler av lovlig og ulovlig art. Legalisering av cannabis kan for denne gruppen først og fremst hjelpe ved høyere kompetanse og åpenhet rundt cannabis, slik at det kan komme ærlig informasjon frem til disse som advarer informativt. Forbudsstrategien som i dag brukes av myndighetene inneholder skremselspropaganda som et viktig ledd, og dette hindrer den etterlyste ærlige informasjonen denne gruppen kan forholde seg til. Det vil også med større åpenhet være lettere for leger å konsultere denne gruppen i henhold til cannabisfaren. Det vil også med åpenhet bli lavere terskel for mennesker med latente psykiske plager som får utspring ved cannabisbruk å søke hjelp. Slik det er med dagens fordommer er det nok mange som kvier seg for å søke hjelp.

Ungdommer
Ungdommer er en gruppe som ikke har lov til å bruke noen slags rusmidler, men som likevel gjør de det i stor grad. Dagens forbud med inkluderende skremselspropaganda har lav troverdighet hos ungdommer, og det er også ekstremt mange ungdommer som bruker cannabis. Skremselspropagandaen har en effekt på ungdommer som enda ikke har fått impulser fra andre ungdommer med erfaringer, men de fleste som har hatt kontakt med cannabis enten ved eget bruk eller ved observasjon avslører ofte den feilaktige informasjonen de har fått på skolen. Når vi ser at dagens forbud ikke har noen effekt på disse ungdommene, så hindrer skremselspropagandaen å forebygge misbruk av cannabis.

Er det noe ungdom trenger i henhold til at de allerede under forbudet er sterkt utsatt for cannabisbruk, så er det noe som ærlig kan hjelpe dem fra å miste kontroll over cannabisbruket. Så lenge cannabis blir brukt og ikke misbrukt, så kan cannabis gjerne ha minimale negative effekter på ungdom, og det er ofte først når bruken går over til misbruk at det oppstår problemer med opprettholdelse av kvaliteten i skolearbeide og personlig utvikling.

Vi vet at alkoholbruket er stort blant ungdom. Den er en enorm del av ungdomskulturer. Hvis vi ser på bruk av alkohol ved at det drikkes et glass vin eller tre i lystig lag, så kan vi se på ungdoms alkoholaktiviteter som utelukkende av misbrukende mønster. Når ungdom drikker så drikker de for å oppleve en ordentlig rus, og da går det veldig gjerne med overdrevne mengder av rusmiddelet slik at kropper sier fra og utstøter det igjen. Ungdoms drikkemønster er også slik at helgedager og andre fridager ofte blir brukt til fylla. Når vi vet at dette er et stort problem, så er det ikke til å se bort fra at de som først skal bruke et rusmiddel like gjerne kan ha cannabis som et alternativ. Vi vet at ungdom har tilgang på rusmidler selv om ingen er lovberegnet på dem uansett legalisering eller ikke, og hvis en legalisering av cannabis vil føre til mer cannabisbruk som ikke er misbruk, så er det ikke negativt at alkohol kan bli avlastet slik at vi kan oppleve en reduksjon av volds- og mishandlings-episoder utøvd av ungdom på fylla.

Myndige mennekser
Myndige mennekser av mer eller mindre normal art er den ønskelige brukergruppen av cannabis. Disse er ikke i noen reell faresone når det gjelder mulige negative effekter ved cannabisbruk. Denne gruppen er slik vi ønsker at individer skal bli etter oppvekst og første utviklingsskritt, og de har fått myndighet og full kontroll over sitt eget liv. Det er ingen grunn til at denne gruppen ikke skal få velge å bruke cannabis hvis de vil.

Det er egenskapen om å skille mellom rett og galt som gjelder for denne gruppen, og det er ikke noen vits i å gjøre enkelte deler av denne gruppen kriminell for å gjøre noe som ikke strider mot deres oppfatning av rett og galt. De i denne gruppen som risikerer å bli misbrukere av cannabis risikerer dette uansett om rusmiddelet er legalt eller ikke, da det allerede under forbudet for vanlige borgere er en lav terskel for å bruke cannabis. Om det blir en umiddelbar økning i denne gruppen når det gjelder cannabiseksperimentering ved legalisering vil ikke ha noe å si. Det viktigste for denne gruppen er å få fjernet bindeleddet mellom cannabis og hardere rusmidler. Det er som nevnt nærmere en halv million nordmenn som har prøvd cannabis, og det er ingen grunn til at denne store delen av befolkningen skal ha kortere avstand til sterk narkotika enn nødvendig.

Hva en person velger å gjøre i sitt liv består av egne valg, den tilfeldigheten som styrer hva slags start man får på livet og påvirkning fra alle mulige hold. Det er dette som bestemmer om en person ender i heroinmisbruk eller ikke. Hvis det skulle være en reell link fra et rusmiddel til et annet, måtte det være et bindeledd mellom dem. Cannabisplanten er like individuell som et snøfnugg. Det eneste bindeleddet mellom heroin og cannabis er at de ligger på forskjellig trinn på ulovlighetsstigen. Legaliseres cannabis forsvinner bindeleddet, og det er bare å se på reduksjonen av antall unge heroinmisbrukere i Nederland for å få bekreftet dette.

Hvis vi ser på antallet harde rusmisbrukere og spesielt heroinmisbrukere og overdosedødsfall i Norge i forhold til andre land vi burde ha høyere forutsetning enn for å forebygge dette, så er viktigheten av å fjerne dette bindeleddet tydelig.
Det er også ønskelig blant denne gruppen å avlaste alkoholbruk for å redusere samfunnsproblemer som vold og mishandling, og dette er for denne gruppen også et problem innad i familier. Vold mot ektefelle og vold og seksuelt misbruk av barn er noen av de mest frastøtende og problemfylte kriminelle handlingene vi har i vårt land, og vi vet at alkohol-bruk og -misbruk bidrar til disse problemene.

Det største hinderet i Norges vei mot legalisering er gjennomsnittsnordmannens kunnskaper om cannabis. Dette drar politikere og myndigheter nytte av og forsterker folkets inkompetanse ved skremselspropaganda, som i seg selv er lyving for folket, og bør ses på som en større ulovlighet enn cannabisbruk. Selv om mye av skremselspropagandaen kan være gjort i uvitenhet, plikter myndighetspersoner å være oppdatert i saker de råder over. Å unnlate å svare på skriftlige forespørsler som gjelder cannabisspørsmål og syn på cannabisbruk er en frekkhet, for et samfunn vil alltid gagne av åpne kommunikasjonslinjer. Man trenger ikke å se lengere enn til Sentral-Europa for å forstå egne grove politiske feil, men våre politikere foretrekker å fortsette den kostnadstunge krigen mot cannabis.
Svar med sitat
Følgende 3 brukere takker HOT123 for denne flotte posten:
ak_ (13-08-10), cazber (13-08-10), Stacker (04-10-10)
Svar

vibro

tips.kripos.no
Ser du noe ulovlig? Tips politiet samt admin
Trådverktøy

Regler for innlegg
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke svare på innlegg / tråder
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke redigere innleggene dine

BB kode er
Smilier er
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Trackbacks are Av
Pingbacks are Av
Refbacks are Av


Alle tider vises som GMT +1. Klokka er nå 04:17.


vBulletin 3.7.4 © 2000-2012 Jelsoft Enterprises Ltd.

Flere linker til porno : Pornofilm - Pornografi - Nordic Members - Gratis erotik - Naken bilder - Eros - Fitte
Lesbe - Kuk - Erotikk - Jenter - Norske par - Porno - Sexleketøy - Erotikk leker - Glidemiddel

Beskytt barna dine mot uønsket innhold - Klikk her