nakenprat
Forum Gratis WebcamChat Bildealbum Grupper Nettbutikk

NorskeMaria.com
NorskeMaria.com
Besøk norskemaria

Filmer fra NorskeMaria

Klikk for å se mer


norske maria
Klikk for å se mer


norske maria
Klikk for å se mer


Sexleketøy for henne
Sex maskin
Power Drill
Glass Twirley
Glass Twirley
G Spot
G-Spot Max
Diamond Bunny
Diamond Bunny

Gå tilbake   Nakenprat med pornofilmer, sexleketøy, sexbilder , erotisk chat , norsk porno og erotikk > Generellt > Generell prat

Tips for kjøp av pc?

Sjekk disse nettstedene for gratis porno
01. Nakna svenska tjejer 05. Gamle damer 09. Hjemme Sex 13. Billiga brudar 17. Monskerkuk
02. Deilige jenter 06. Hjemme knull 10. Snuska 14. Eroslisten 18. Erotikk
03. Fyllesex 07. Frekke piker 11. Villig vagina 15. Gratis erotik 19. Fulle jenter
04. Voksne damer 08. Gratis gallerier 12. Fittknull 16. Norsk porno 20. Damelisten

Svar
 
Trådverktøy
  #1  
Gammel 27-02-09, 18:07
tusenfryd sin avatar
Kåt faen
 
Medlem siden: Jul 2005
Innlegg: 1.373
Utførte Takk: 303
Takket 2.325 ganger i 383 poster
tusenfryd has a reputation beyond reputetusenfryd has a reputation beyond reputetusenfryd has a reputation beyond reputetusenfryd has a reputation beyond reputetusenfryd has a reputation beyond reputetusenfryd has a reputation beyond reputetusenfryd has a reputation beyond reputetusenfryd has a reputation beyond reputetusenfryd has a reputation beyond reputetusenfryd has a reputation beyond reputetusenfryd has a reputation beyond repute
Standard Tips for kjøp av pc?

Tenker på å kjøpe meg en ny bærbar pc. Denne vil bli brukt til alskens "stuerent" arbeid som folk flest bruker en privat datamaskin til.

Og stikk i strid med alle fornuftige forholdsregler, vil den bli brukt til en masse surfing på pornosider og nedlasting av porno fra nettet.

Jeg vet ikke mye om data (teknisk, programmer, beskyttelse osv.) og vil gjerne ha tips om hva man skal tenke på før og ved kjøp av datamaskin (og etterpå) for at maskina skal stå best mulig rustet mot allslags jævelskap den utsettes for ved pornosurfing. Hvilke programmer (virusbeskyttelse osv) må man ha? Og bør maskina ha bestemte spesifikasjoner som gjør den mer robust?

Vær så snill å hjelpe meg...

tusenfryd
Svar med sitat
  #2  
Gammel 27-02-09, 18:50
Nakenprat entusiast
 
Medlem siden: Feb 2006
Innlegg: 17
Utførte Takk: 1
Takket 28 ganger i 7 poster
qwazi is on a distinguished road
Standard

Det beste du gjør er å bruke sunn fornuft ved pornosurfing, så går det som regel bra. Samme regel som gjelder over alt.... hvis noe ser for bra ut til å være sant.... så er det sansynligvis det!
Svar med sitat
Følgende bruker(e) takker "qwazi" for denne flotte posten:
tusenfryd (28-02-09)
  #3  
Gammel 27-02-09, 18:58
Onanist
 
Medlem siden: Sep 2008
Sted: Bærum
Innlegg: 55
Utførte Takk: 41
Takket 3 ganger i 3 poster
gjørradet is on a distinguished road
Standard Mac

Har du råd så kjøpe en MacBook...
Nesten ikke virus og ganske så problemfritt fritt bruk.
Jeg går ikke tilbake til PC..........!!!!
Svar med sitat
Følgende bruker(e) takker "gjørradet" for denne flotte posten:
tusenfryd (28-02-09)
  #4  
Gammel 27-02-09, 19:32
Nakenprat Veteran
 
Medlem siden: Oct 2008
Sted: Hønefoss
Innlegg: 70
Utførte Takk: 53
Takket 4 ganger i 4 poster
harex is on a distinguished road
Standard

for å sikre deg må du i tillegg til god anti-virus ha en firewall som også stopper utgående trafikk, ikke bare innkommende som Windows innebygde gjør.

grunnen er dobbel sikkerhet mot programmer/kode som anti-virus ikke kjenner igjen som farlig. brannmuren vil da spørre om du vil godkjenne denne trafikken fra din maskin.

i motsetning til hva mange tror er det ikke slik at gratis løsninger ikke gjør jobben, du må bare velge rett

2 slike gratis løsninger som scorer høyt i test er Comodo og PC Tools internet security pakker. begge kan dog oppleves som masende i starten da de lærer dine valg, comodo litt mer enn PC Tools.

at maskinen skal være sterk nok til å kjøre disse programmene er ikke noe tema heller, kjører de glatt på en gammel P4 1,6 ghz med 2 gb ram uten å merke noe

Lykke til med ny maskin
Svar med sitat
  #5  
Gammel 27-02-09, 21:24
diamondback sin avatar
Aspirerende pornostjerne
 
Medlem siden: Apr 2007
Sted: Hedmark
Innlegg: 191
Utførte Takk: 31
Takket 118 ganger i 38 poster
diamondback will become famous soon enoughdiamondback will become famous soon enough
Talking

Sitat:
Opprinnelig skrevet av gjørradet Vis post
Har du råd så kjøpe en MacBook...
Nesten ikke virus og ganske så problemfritt fritt bruk.
Jeg går ikke tilbake til PC..........!!!!
å kjøpe mac er som å kaste penger ut i lufta...
spesielt hvis du bare skal bruke den til daglige ting.
mac er mer redigerings pc enn hva en daglig pc er...
den er heller ikke så bruker vennlig for dem som absolut skal si det...
det er mange som forstår den ja.. men det er etter flere timers bruk..


men hvis du vil ha en god pc vil jeg anbefale asus eee
det er en mini bærbar som klare alt som daglig bruk men vet ikke hvordan den takler tyngre programmer...
den er billig og liten (noe som kan bli minus hvis du vil ha større skjerm)

hvis du vil ha en vanlig bærbar i forhold til mini bærbar som asus eee.
så vil jeg anbefale deg denne
http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=428768
*(jeg vet det ikke er lov til å legge ut linker... men når noen spør om hjelp til en ny pc så blir det liksom vanskelig å ikke ta med en link..
så jeg håper dere ser lett på det...)*

det er en bra pc til daglig bruk også har jeg godt kjennskap til HP som vi kjøper inn til skoler der jeg jobber

av antivirus som er gratis.
piratbay? neida jeg bare tuller ^^
men du har Avast og AVG.
jeg anbefaler AVG på det beste. det er lett å bruke og grensesnittet(utseende) er lett å forstå
du bør også skaffe deg "spybot search and destroy" noe som fjerner av alt drit som porno sider legger igjen på pcen.
også "ccleaner (crapcleaner)" ja den heter crapcleaner men den funker og renser registeret i pcen som får den til å gå fortere

hvis det er noe annet så kan du også sende meg en PM
hilsen IT duden i kommunen på fjellet

Sist endret av diamondback; 27-02-09 kl 21:34
Svar med sitat
Følgende bruker(e) takker "diamondback" for denne flotte posten:
tusenfryd (28-02-09)
  #6  
Gammel 28-02-09, 00:04
HrAhus sin avatar
Moderator
 
Medlem siden: Mar 2007
Innlegg: 519
Utførte Takk: 76
Takket 237 ganger i 140 poster
HrAhus has a spectacular aura aboutHrAhus has a spectacular aura aboutHrAhus has a spectacular aura about
Standard

Joda, linker er lov. bare ikke til konkurerende sider og andre typer pornonettsteder.
__________________
Forum regler

Hjelp oss moderatorer å holde forumet ryddig

De tar feil de som sier jeg lider av galskap, latskap,
drukkenskap og nymfomani.
Jeg lider jo ikke, jeg nyter det :)
Svar med sitat
  #7  
Gammel 28-02-09, 09:20
Nakenprat Veteran
 
Medlem siden: Oct 2008
Sted: Hønefoss
Innlegg: 70
Utførte Takk: 53
Takket 4 ganger i 4 poster
harex is on a distinguished road
Standard

avast = super antivirus, gratis og norsk versjon. hadde denne hatt en grei firewall inkludert hadde jeg garantert hatt den kjørende på en maskin her også. hvis du først skal se bort fra firewall ligger denne blant førstevalgene mine

ang. AVG har jeg hatt en 5-6 pc'er inne til rens hvor ymse trojanere og virus har sluppet gjennom. sikkert pga manglende oppdateringer, åpning av ukjente e-poster, installasjon av "nødvendige spillere" til pornosider etc. etc. årsakene er uansett uvesentlige, AVG gir ikke fullgod beskyttelse. mulig dette kun gjelder gratisversjonen, men mitt generelle råd er å styre unna denne.

mac er sikkert et greit valg, baser bare ikke kjøpet på at det pr. i dag ikke finnes mange virusproblemer til disse. det vil nok komme, og da i eksplosjonsartet utbredelse siden mange mac-brukere ikke har noen sikkerhetsprogrammer installert. økt popularitet øker sannsynligheten for at mac blir en yndet plattform for fremtidige angrep. iphone og facebook er meget gode veier inn til mac så vel som pc. (mitt syn på saken, forhåpentligvis tar jeg feil)
mac var nok en gang "redigeringsverktøy" men dette gjelder ikke dagens bærbare (og imac), da er nok valget heller powermac eller mac pro (som er stasjonære maskiner i godt gammeldags kjempekabinett).

mini-laptop er veldig kjekt for de som trenger en surfemaskin som er lett å få med seg overalt. vil uansett anbefale å gå litt opp i pris og størrelse hvis du f.eks skal skrive en del på den. tror du må opp på maskiner med ca 10 -12 tommers skjerm hvis du vil ha tastatur egnet for touch. og som sidewinder nevner, de blir litt for svake til å kjøre tyngre programmer.

sist, men ikke minst, bruk venner og bekjente til å komme i kontakt med en student som gjerne tjener 500 - 1000 svart på å legge inn sikkerhetsprogrammene du enn måtte velge. la han/henne få en hundrings eller to en gang annenhver (eller hver måned) for å bare sjekke over maskinen din. betal 500 - 1000 hvis noe dritt har kommet inn og jobben med å rense maskinen blir mer omfattende. bare husk å avtale prisene på forhånd, det finnes en del som faktisk tar betalt på nivå med ferdigutdannede konsulenter

ps: er vedkommende hot kan jo "tjenesteutveksling" være alternativ/supplement til betaling
(måtte jo bare, er tross alt nakenprat.com og ikke pcprat.com)
Svar med sitat
Følgende bruker(e) takker "harex" for denne flotte posten:
tusenfryd (28-02-09)
  #8  
Gammel 28-02-09, 19:09
Onanist
 
Medlem siden: May 2006
Innlegg: 38
Utførte Takk: 1
Takket 0 ganger i 0 poster
willybilly is on a distinguished road
Standard

Jeg har en mini asus som min bærbare som jeg bruker til skolearbeid. Den er helt grei til dette arbeidet, men jeg vil ikke anbefale den om du har tenkt å laste ned og opp mye porno. Den er ikke stor nok til det. Dette er for meg en ekstra laptop i tillegg til en stasjonær som blir brukt til å laste ned diverse på.

Når det gjelder anti virus har jeg valgt å bruke gratis programmet Avast på Asus'n mens jeg har Norton på min Dell stasjonære. Er fornøyd med begge deler. Men klart man blir jo glad når man får noe gratis

Når det gjelder Asus mini har den heller ikke cd/dvd - rom el brenner...

Er dette din eneste pc ville jeg valgt å legge litt mer enn 3-4000 kr i den... men det er nå mitt valg

Lykke til med valget

MVH Hot-baby
Svar med sitat
Svar

vibro

tips.kripos.no
Ser du noe ulovlig? Tips politiet samt admin
Trådverktøy

Regler for innlegg
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke svare på innlegg / tråder
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke redigere innleggene dine

BB kode er
Smilier er
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Trackbacks are Av
Pingbacks are Av
Refbacks are Av


Alle tider vises som GMT +1. Klokka er nå 19:29.


vBulletin 3.7.4 © 2000-2012 Jelsoft Enterprises Ltd.

Flere linker til porno : Pornofilm - Pornografi - Nordic Members - Gratis erotik - Naken bilder - Eros - Fitte
Lesbe - Kuk - Erotikk - Jenter - Norske par - Porno - Sexleketøy - Erotikk leker - Glidemiddel

Beskytt barna dine mot uønsket innhold - Klikk her