Ifølge en britisk undersøkelse har kvinner og homofile menn like store problemer med å finne fram i trafikken.
Romfølelse
Avisen Telegraph skriver at forskere ved Universitetet Queen Mary i London har funnet at begge gruppene gjør det dårligere på tester som involverer navigasjon og følelse for terrenget.
Både kvinner og homofile menn ser ut til å benytte seg av kjente landemerker når de skal orientere seg.
Det gjør også heterofile menn, men disse er i tillegg utstyrt med en velfungerende retningssans.
Bruker lengre tid
Studiet som baserer seg på 140 frivillige, nører opp under tidligere resultater som har vist at kvinner er dårligere til å navigere enn menn.
-Kvinner bruker lengre tid på å nå destinasjonen, gjør flere feil, kjører feil og så videre. De trenger flere lokale landemerker, forteller leder av studiet, Dr. Qazi Rahman.
Kilde:
http://pub.tv2.no/nettavisen/side2/s...cle1518612.ece